Mar 25, 2026 Zostaw wiadomość

Jakie są główne zastosowania rur bez szwu Incoloy 825 w produkcji ropy i gazu?

1. P: Jaki jest skład chemiczny Incoloy 825 (UNS N08825 / 2.4858) i jak zachowuje się w środowisku ropy i gazu?

A:Incoloy 825 (UNS N08825 / Werkstoff 2.4858) to stop niklu-żelaza-chromu z kontrolowanymi dodatkami molibdenu, miedzi i tytanu. Jego nominalny skład to38–46% niklu, 19,5–23,5% chromu, Minimalna zawartość żelaza 22%., 2,5–3,5% molibdenu, 1,5–3,0% miedzi, I0,6–1,2% tytanu. Ta starannie zbilansowana chemia zapewnia wyjątkową odporność na agresywne środowisko występujące podczas wydobycia ropy i gazu.

Kluczowe pierwiastki stopowe i ich funkcje:

 
 
Element Treść Funkcja w służbie ropy i gazu
Nikiel 38–46% Zapewnia odporność na-pękanie korozyjne (SCC); stabilizuje strukturę austenityczną
Chrom 19.5–23.5% Zapewnia odporność na media utleniające; tworzy ochronną warstwę tlenkową
Molibden 2.5–3.5% Zwiększa odporność na korozję wżerową i szczelinową w środowiskach-zawierających chlorki
Miedź 1.5–3.0% Zapewnia wyjątkową odporność na kwasy redukujące, zwłaszcza kwas siarkowy
Tytan 0.6–1.2% Stabilizuje stop tworząc węgliki tytanu, zapobiegając korozji międzykrystalicznej (uczulaniu)

Wydajność w środowiskach naftowych i gazowych:

Incoloy 825 został specjalnie zaprojektowany, aby wytrzymać złożone warunki korozyjne występujące podczas wydobycia ropy i gazu:

Odporność na kwaśny gaz (H₂S):Wysoka zawartość niklu zapewnia odporność na-pękanie korozyjne (SSC) naprężone przez siarczek, częstą przyczynę awarii stali węglowej i stali nisko-stopowych w środowisku kwaśnym. Incoloy 825 spełnia wymagania NACE MR0175/ISO 15156 dotyczące zastosowań w środowisku kwaśnym.

Korozja spowodowana dwutlenkiem węgla (CO₂):Zawartość chromu tworzy stabilną warstwę pasywną odporną na korozję CO₂ (słodką korozję), która może powodować szybką utratę ścianek rur ze stali węglowej.

Odporność na wżery chlorkowe:Dodatki molibdenu zapewniają odporność na wżery równą lub lepszą niż super{0}}stal austenityczna. Stop wykazuje krytyczną temperaturę wżerów (CPT) przekraczającą 140 stopni F (60 stopni) w środowisku chlorków.

Płyny zakwaszające:Podczas operacji stymulacji odwiertu wstrzykiwane są kwasy solny i fluorowodorowy w celu rozpuszczenia uszkodzeń formacji. Incoloy 825 wytrzymuje te zabiegi kwasowania bez znaczącej korozji i kruchości wodorowej.

Usługa mieszana kwaśno-słodka:Zbilansowany skład stopu umożliwia jego niezawodne działanie w środowiskach zawierających zarówno H₂S, jak i CO₂, z chlorkami i podwyższonymi temperaturami.

Rury bez szwu Incoloy 825 zapewniają operatorom branży naftowej i gazowniczej odporność na korozję niezbędną do-długiego okresu użytkowania rur odwiertowych, linii przesyłowych i obiektów na powierzchni, gdzie mniej odporne materiały ulegną przedwczesnemu uszkodzeniu.


2. P: Jaki jest zakres normy ASTM B423 i jakie wymagania nakłada ona na rury bez szwu Incoloy 825?

A: ASTM B423to standardowa specyfikacja dla „Rur bez szwu ze stopu niklu-żelaza-chromu-molibdenu-(UNS N08825 i N08221)”. Niniejsza specyfikacja reguluje produkcję, skład chemiczny, właściwości mechaniczne i wymagania dotyczące testowania rur bez szwu Incoloy 825 stosowanych w przemyśle naftowym i gazowym oraz w innych zastosowaniach korozyjnych.

Kluczowe wymagania normy ASTM B423:

 
 
Wymóg Specyfikacja dla UNS N08825
Skład chemiczny Ni 38–46%, Cr 19,5–23,5%, Mo 2,5–3,5%, Cu 1,5–3,0%, Ti 0,6–1,2%, Fe uzupełnienie
Wytrzymałość na rozciąganie Minimum 85 ksi (585 MPa).
Granica plastyczności (przesunięcie 0,2%) Minimum 35 ksi (240 MPa).
Wydłużenie (w 2 cale) Minimalnie 30%.
Obróbka cieplna Wyżarzanie w temperaturze 1700–1900 stopni F (925–1040 stopni), szybkie chłodzenie
Badania nieniszczące Badanie prądami wirowymi lub ultradźwiękowe zgodnie z umową

Formy i wymiary produktu:

ASTM B423 obejmuje rury bez szwu w następujących zakresach:

Nominalne rozmiary rur (NPS):1/8 cala do 8 cali (3,2 mm do 203 mm)

Grubość ścianki:Harmonogram 5S do Harmonogram 80S i cięższe zgodnie z ustaleniami

Długości:Dowolne długości (zwykle 20–40 stóp) lub przycięte-na-długość

Stan obróbki cieplnej:

ASTM B423 wymaga, aby Incoloy 825 był dostarczany wrozwiązanie-stan wyżarzony. Ta obróbka cieplna:

Rozpuszcza wytrącone węgliki i fazy międzymetaliczne

Tworzy jednolitą, rekrystalizowaną strukturę ziaren (zazwyczaj wielkość ziarna ASTM 5–7)

Maksymalizuje odporność na korozję i plastyczność podczas produkcji

Eliminuje podatność na korozję międzykrystaliczną (uczulanie)

Wymagania dodatkowe:

W przypadku zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym kupujący mogą określić wymagania dodatkowe:

Kwalifikacja usługi kwaśnej:Weryfikacja zgodności z NACE MR0175/ISO 15156

Testy hydrostatyczne:Próba ciśnieniowa każdej długości rury

Test spłaszczania:Do sprawdzania plastyczności ścianki rury

Testowanie twardości:Zapewnienie maksymalnego poziomu twardości w przypadku dań kwaśnych (zwykle mniejszych lub równych 35 HRC)

Pozytywna identyfikacja materiału (PMI):Weryfikacja składu stopu

Znakowanie i certyfikacja:

Każda długość rury musi być oznaczona:

Nazwa producenta lub znak towarowy

Specyfikacja (ASTM B423)

Gatunek (UNS N08825)

Numer wytopowy (możliwy do prześledzenia w raporcie z testu młyna)

Rozmiar i harmonogram

Oznaczenie NACE MR0175, jeśli ma zastosowanie

W przypadku zamówień na ropę i gaz, specyfikacja ASTM B423 z dodatkowymi wymaganiami NACE MR0175 gwarantuje, że rura bez szwu Incoloy 825 spełnia rygorystyczne normy jakości i odporności na korozję wymagane w zastosowaniach kwaśnych.


3. P: Jakie są główne zastosowania rur bez szwu Incoloy 825 w produkcji ropy i gazu?

A:Rura bez szwu Incoloy 825 spełnia krytyczne funkcje w całym łańcuchu wartości ropy i gazu, od wykończeń odwiertów po obiekty na powierzchni i infrastrukturę podmorską. Połączenie odporności na korozję, wytrzymałości mechanicznej i możliwości obróbki sprawia, że ​​jest to materiał wybierany do stosowania w trudnych warunkach pracy.

Rury i obudowy odwiertów:

 
 
Część Aplikacja Warunki świadczenia usług
Węże produkcyjne Przewód do transportu węglowodorów ze złoża na powierzchnię Kwaśny gaz (H₂S), CO₂, chlorki, wysokie ciśnienie, podwyższona temperatura
Obudowa Wsparcie strukturalne odwiertu i izolacja strefowa Taki sam jak rurka; często w kontakcie z płynami powodującymi korozję
Rury wydechowe Rozszerzenia poniżej pakerów Narażony na działanie nieoczyszczonych płynów formacyjnych; zabiegi zakwaszające

Rury Incoloy 825 są przeznaczone do studni z:

Ciśnienia cząstkowe H₂S przekraczające 0,05 psi (kwaśne usługi zgodnie z NACE MR0175)

Ciśnienia cząstkowe CO₂ powodują silną słodką korozję

Stężenia chlorków > 50 000 ppm

Temperatury do 450 stopni F (230 stopni)

Wyposażenie powierzchni:

 
 
Część Aplikacja Warunki świadczenia usług
Linie przepływu Podłączenie głowic wiertniczych do obiektów produkcyjnych Płyny wielofazowe (ropa, gaz, woda, H₂S, CO₂)
Kolektory Głowice dystrybucyjne do systemów zbierających Wysokie ciśnienie, przepływ erozyjny
Wymienniki ciepła Chłodzenie lub podgrzewanie płynów procesowych Powłoka i rurka; często w środowisku korozyjnym
Sprzęt do separacji Separatory gazu/cieczy, swobodne wybijanie wody Mokry kwaśny gaz, wytworzona woda

Infrastruktura podmorska:

 
 
Część Aplikacja Warunki świadczenia usług
Podmorskie linie przepływu Łączenie studni podmorskich z platformami lub brzegiem Wysokie zewnętrzne ciśnienie hydrostatyczne, wewnętrzna kwaśna obsługa
Szpule skoczków Połączenia pomiędzy urządzeniami podwodnymi Obciążenie zmęczeniowe, środowisko korozyjne
Linie kontrolne Wtrysk hydrauliczny i chemiczny Wysoko-ciśnieniowe, żrące chemikalia

Zakwaszenie i stymulacja:

Rury bez szwu Incoloy 825 stosuje się do:

Zwinięte rurki:Do transportu płynów zakwaszających do studni

Rozdzielacze dystrybucji kwasu:Postępowanie z kwasami solnym i fluorowodorowym podczas stymulacji

Sprzęt serwisowy studni:Tymczasowe rurociągi na potrzeby interwencji w studni

Produkcja usług kwaśnych:

Zgodność stopu z normą NACE MR0175 sprawia, że ​​nadaje się on do:

Studnie kwaśnego gazu:Zawierający stężenie H₂S przekraczające 10 ppm

Studnie wysoko-ciśnieniowe/wysoko-temperaturowe (HPHT):Ciśnienia > 10 000 psi, temperatury > 350 stopni F

Rozwój głębinowy:Infrastruktura podmorska wymagająca-stopów odpornych na korozję

Przykład przypadku:

W przypadku typowego rozwoju kwaśnego gazu rura bezszwowa Incoloy 825 może być przeznaczona do:

Rury produkcyjne o średnicy zewnętrznej 3-1/2 cala i średnicy ścianki 0,375 cala:Zgodny z NACE MR0175, z połączeniami gwintowanymi klasy premium

Linie przepływu o średnicy zewnętrznej 6 cali:Rura bez szwu ASTM B423, harmonogram 40S, łącząca głowice odwiertu z kolektorem

Rury wymiennika ciepła:Średnica zewnętrzna 3/4 cala, ścianka 0,095 cala, ASTM B423 do chłodzenia gazu

W przypadku operatorów naftowych i gazowych zastosowanie rur bez szwu Incoloy 825 w tych krytycznych zastosowaniach zapewnia niezawodną produkcję, minimalizuje interwencje związane z przeróbkami i wydłuża żywotność aktywów w środowiskach korozyjnych, które szybko powodują degradację stali węglowej lub mniej odpornych stopów.


4. P: Jakie są najważniejsze kwestie związane ze spawaniem i montażem rur bez szwu Incoloy 825 w instalacjach naftowych i gazowych?

A:Pomyślne spawanie i montaż rur bez szwu Incoloy 825 wymaga specjalistycznych procedur, które uwzględniają unikalne właściwości metalurgiczne stopu. Prawidłowe wykonanie jest niezbędne do utrzymania odporności korozyjnej, dla której stop został wybrany.

Wybór metalu wypełniającego:

 
 
Wypełniacz metalowy Specyfikacja AWS-a Aplikacja
ERNiFeCr-1 AWS A5.14 (INCOLOY® 65) Pasujący wypełniacz; zalecane do większości zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym
ERNiCr-3 AWS A5.14 (INCONEL® 82) Alternatywa dla zastosowań nie-krytycznych; dobra ogólna odporność na korozję
ERNiCrMo-4 AWS A5.14 (Hastelloy C-276) Dla maksymalnej odporności na korozję w trudnych warunkach

Wstępne-przygotowanie do spawania:

 
 
Wymóg Szczegół
Czyszczenie Dokładne odtłuszczenie acetonem lub odpowiednim rozpuszczalnikiem. Incoloy 825 jest wrażliwy na zanieczyszczenia siarką, ołowiem i fosforem.
Przygotowanie powierzchni Usunąć tlenki powierzchniowe poprzez czyszczenie mechaniczne (szlifowanie) w odległości 1 cala od obszaru spoiny.
Dedykowane narzędzia Używaj szczotek drucianych i tarcz szlifierskich przeznaczonych do stopów niklu, aby zapobiec-zanieczyszczeniom krzyżowym ze stali węglowej.
Przygotowanie krawędzi Obrabiaj lub szlifuj skosy; ścięte krawędzie wymagają usunięcia-warstwy utwardzonej przez zgniot.

Kontrola dopływu ciepła:

 
 
Parametr Zalecenie
Dopływ ciepła Maksymalnie 0,5–1,5 kJ/mm (12–38 kJ/cal).
Temperatura międzyściegowa Poniżej 300 stopni F (150 stopni)
Technika Koraliki sznurkowe; unikaj tkania, które może sprzyjać pękaniu na gorąco
Zastawianie 100% argon do GTAW; wymagane jest oczyszczanie wsteczne-w przejściach korzeniowych, aby zapobiec wewnętrznemu utlenianiu

Procesy spawalnicze:

 
 
Proces Stosowność Typowe zastosowanie
GTAW (TIG) Doskonały Kanał korzeniowy, rury cienkościenne, zastosowania krytyczne
GMAW (MIG) Dobry Wypełnianie i zamykanie przejść, grubsze ściany
SMAW (kij) Do przyjęcia Spawanie w terenie, cięższa rura ścienna

Obróbka cieplna po-spawie (PWHT):

Incoloy 825 jest zwykle używany w:w stanie-zespawanymdo zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym. PWHT na ogół nie jest wymagana, ponieważ:

Stop nie jest podatny na pękanie wodorowe

Wyżarzanie rozpuszczające wymagałoby temperatur powyżej 1700 stopni F, co jest niepraktyczne w przypadku zainstalowanych rur

Odporność na korozję-spaw jest wystarczająca w większości warunków pracy

Jednakże w przypadku silnie kwaśnych warunków pracy (wysokie ciśnienia cząstkowe H₂S) można rozważyć odprężanie w celu zmniejszenia naprężeń szczątkowych, które mogą przyczynić się do SSC.

Wymagania dotyczące inspekcji:

 
 
Metoda inspekcji Wymóg
Kontrola wizualna (VT) 100% spawów
Badanie penetracyjne cieczy (PT) 100% spoin do zastosowań kwaśnych
Badania radiograficzne (RT) Wymagane w przypadku spoin-ciśnieniowych zgodnie z normą ASME B31.3 lub specyfikacją klienta
Badanie twardości Wymagane dla zgodności z NACE MR0175; maksymalnie 35 HRC dla metalu nieszlachetnego i spoiny
Pozytywna identyfikacja materiału (PMI) Weryfikacja składu materiału bazowego i wypełniacza spoin

Uwagi dotyczące instalacji:

 
 
Czynnik Namysł
Gwintowanie Używaj dedykowanych matryc i smarów; Materiał Incoloy 825-szybko twardnieje
Pochylenie się Gięcie na zimno wymaga trzpieni i odpowiedniego smarowania; minimalny promień zgięcia, zazwyczaj 5D
Rozstaw wsparcia Większa niż stal węglowa ze względu na wyższy stosunek wytrzymałości-do-masy
Różne połączenia metali Podczas łączenia ze stalą węglową należy stosować złącza przejściowe, aby zapobiec korozji galwanicznej

Wymagania kwalifikacyjne:

Procedury spawalnicze muszą być kwalifikowane według:

Sekcja IX ASME:Do zastosowań w rurociągach ciśnieniowych

Specyfikacja klienta:Wielu operatorów naftowych i gazowych ma własne wymagania dotyczące spawania

NACE MR0175:Specyficzna kontrola twardości i materiałów spawalniczych dla zastosowań kwaśnych

W przypadku producentów i instalatorów przestrzeganie kwalifikowanych procedur i rygorystycznej kontroli jakości gwarantuje, że instalacje rur bez szwu Incoloy 825 osiągną długoterminową-niezawodność wymaganą w środowiskach wydobycia ropy i gazu.


5. P: Jakie są kluczowe certyfikaty jakości i kwestie związane z zakupem rur bez szwu Incoloy 825 do zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym?

A:Zamawianie rur bez szwu Incoloy 825 do zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym wymaga szczególnej uwagi w odniesieniu do specyfikacji, certyfikatów i praktyk zapewniania jakości, aby zapewnić zgodność z normami branżowymi oraz bezpieczną i niezawodną obsługę.

Wymagane certyfikaty i dokumentacja:

 
 
Dokument Zamiar Kluczowe elementy
Raport z testu młyna (MTR) Potwierdza zgodność z ASTM B423 Liczba cieplna, analiza chemiczna, właściwości mechaniczne, szczegóły obróbki cieplnej
Zgodność z NACE MR0175/ISO 15156 Sprawdza przydatność do dań kwaśnych Wyniki badań twardości, kontrole przetwarzania, zapisy obróbki cieplnej
Pozytywna identyfikacja materiału (PMI) Potwierdza skład stopu Weryfikacja zawartości Ni, Cr, Mo, Cu na każdej długości rury
Raport z inspekcji strony trzeciej Niezależna weryfikacja Świadek testów, kontroli wymiarowej, certyfikacji

Lista kontrolna weryfikacji jakości:

 
 
Przedmiot Wymóg weryfikacji
Skład chemiczny Ni 38–46%, Cr 19,5–23,5%, Mo 2,5–3,5%, Cu 1,5–3,0%, Ti 0,6–1,2%
Właściwości mechaniczne Wytrzymałość na rozciąganie Większa lub równa 85 ksi, Plastyczność większa lub równa 35 ksi, Wydłużenie większa lub równa 30%
Twardość Mniejsze lub równe 35 HRC (dla zgodności z NACE)
Badania nieniszczące Prąd wirowy lub ultradźwiękowy zgodnie z ASTM B423
Próba hydrostatyczna Próba ciśnieniowa zgodnie z ASTM B423 lub specyfikacją klienta
Wymiary OD, grubość ścianki, prostoliniowość zgodnie z ASTM B423

Wymagania dotyczące identyfikowalności:

 
 
Wymóg Realizacja
Liczba cieplna Każda długość rury musi być oznaczona numerem cieplnym zgodnym z MTR
Możliwość śledzenia partii Cięte kawałki muszą zachować identyfikowalność pierwotnego ciepła
Trwałość oznakowania Oznaczenia muszą pozostać czytelne podczas produkcji i montażu
Łańcuch dokumentacji Pełna identyfikowalność od młyna do końcowej instalacji

Wspólne specyfikacje zamówień:

Operatorzy ropy i gazu zazwyczaj określają:

Standard materiałowy:ASTM B423 UNS N08825 (lub ASME SB-423 dla zastosowań kodowych)

Kwaśna obsługa:NACE MR0175 / ISO 15156, ze specyficznymi wymaganiami dotyczącymi twardości i przetwarzania

Formularz produktu:Rura bez szwu (w przeciwieństwie do spawanej, chyba że jest to dozwolone)

Wymiary:NPS, harmonogram lub konkretna średnica zewnętrzna i grubość ścianki

Gwintowanie:Połączenia premium (np. VAM, Tenaris, Hydril) zgodnie ze specyfikacją

Testowanie:Dodatkowe testy NDE, hydrostatyczne lub korozyjne zgodnie z wymaganiami projektu

Kryteria wyboru dostawcy:

 
 
Czynnik Namysł
Reputacja młyna Uznani producenci z udokumentowanymi systemami jakości
Historia zgodności z NACE Udokumentowane doświadczenie w dostarczaniu materiałów z certyfikatem NACE-
Możliwości testowania Testy NDE, hydrostatyczne i korozyjne w-zakładzie lub na zlecenie
Systemy identyfikowalności Możliwość utrzymania identyfikowalności ciepła w trakcie przetwarzania
Czas realizacji Typowy czas realizacji: 12–20 tygodni w przypadku produkcji młyna

Czynniki kosztowe w zastosowaniach naftowych i gazowych:

 
 
Czynnik Wpływ na koszty
ASTM B423 a zastosowanie ogólne Premia za certyfikowany materiał
Zgodność z NACE MR0175 Dodatkowe testy i kontrole procesu dodają 10–20%
Połączenia premium Znacząca premia za gwintowanie
Kontrola-strony trzeciej Zmienna zależna od zakresu
Czas realizacji Przyspieszone zamówienia wymagają wyższych cen

Krytyczne praktyki zakupowe:

Określ kompletne wymagania:Uwzględnij normy ASTM B423, UNS N08825, NACE MR0175 i wszelkie-specyficzne wymagania klienta

Wymagaj dokumentacji przy wysyłce:MTR, certyfikaty zgodności NACE, raporty PMI

Ustalenie kontroli odbiorczej:Przed odbiorem sprawdź oznaczenia, wymiary i dokumentację

Zachowaj identyfikowalność:Dokumentuj numery cieplne od momentu wyprodukowania do ostatecznej instalacji

Weź pod uwagę koszt cyklu życia-:Niższy koszt początkowy niecertyfikowanego materiału jest równoważony ryzykiem awarii w trudnych warunkach

Konsekwencje nieprzestrzegania-zgodności:

Niezakupienie odpowiednio certyfikowanej rury bez szwu Incoloy 825 do zastosowań w przemyśle naftowym i gazowym może skutkować:

Zagrożenia bezpieczeństwa:Awarie SSC lub korozja prowadzące do utraty szczelności

Naruszenia przepisów:Niezgodność-z NACE MR0175 w zakresie kwaśnej usługi

Przestój operacyjny:Nieplanowane przeróbki lub wymiany

Ekspozycja na odpowiedzialność:Niespełnienie standardów branżowych

Dla operatorów naftowych i gazowych oraz wykonawców robót inżynieryjnych inwestycja w odpowiednio certyfikowaną, identyfikowalną rurę bez szwu Incoloy 825-w pełni zgodną z normami ASTM B423 i NACE MR0175-jest niezbędna do bezpiecznej, niezawodnej i długoterminowej produkcji w korozyjnych środowiskach ropy i gazu.

info-426-432info-431-430info-429-427

 

Wyślij zapytanie

whatsapp

Telefon

Adres e-mail

Zapytanie