W dziedzinie wysokowydajnych-stopów na bazie niklu-GH4169 (stop 718) i Inconel 625często konkurują o ten sam budżet projektu. Dla menedżerów i inżynierów ds. zakupów największym wyzwaniem jest zrównoważenie wydajności ze złożonością przetwarzania.
Dylemat GH4169:Ma niezrównaną wytrzymałość, ale złożona obróbka cieplna z podwójnym-starzeniem (ponad 16 godzin) zwiększa czas i koszt dostawy.
Dylemat Inconelu 625:Jest to materiał, który można-spawać i-konserwować, ale może nie zapewniać sztywności mechanicznej wymaganej w przypadku obracających się elementów turbiny.
Na Stop Gnee, eliminujemy te obawy. Jako dostawca hurtowy oferujemy oba gatunki materiałów i pomagamy wybrać najbardziej-ekonomiczne rozwiązanie dla konkretnego środowiska operacyjnego.
Zobacz teraz cennik hurtowy dla GH4169 i Inconel 625
Czy GH4169 jest lepszy od Inconel 625? Porównanie ich stosunku ceny do-wydajności

Czy GH4169 jest lepszy od Inconel 625? Porównanie ich stosunku ceny do-wydajności
Zarówno GH4169 (chińska wersja Inconel 718), jak i Inconel 625 to wysokowydajne-superstopy na bazie niklu-, ale nie ma między nimi absolutnej „wyższości”; wręcz przeciwnie, każdy z nich ma swoje zalety w różnych obszarach zastosowań, w zależności od wymagań wydajnościowych.
Co jest odpowiednikiem GH4169?
Inconel 718
GH4169 to superstop na bazie-niklu-o wysokiej wytrzymałości, stosowany głównie w lotnictwie i kosmonautyce oraz w zastosowaniach-wysokotemperaturowych. Jest odpowiednikiem: Inconel 718 (USA) Alloy 718 (UNS N07718).

1. Porównanie składu chemicznego (procent wagowy) GH4169 i Inconel 625
| Element | GH4169 (Inconel 718) | Inconel 625 | Kluczowa różnica |
|---|---|---|---|
| Nikiel (Ni) | 50.0 – 55.0 | 58,0 min (Balans) | Inconel 625 ma wyższą zawartość Ni |
| Chrom (Cr) | 17.0 – 21.0 | 20.0 – 23.0 | Inconel 625 wyższy Cr |
| Żelazo (Fe) | Saldo (~18-20) | Mniejsza lub równa 5,0 | GH4169 ma znacznie wyższą zawartość Fe |
| Molibden (Mo) | 2.80 – 3.30 | 8.0 – 10.0 | Inconel 625 zawiera ~3x więcej Mo |
| Niob (Nb) | 4.75 – 5.50 | 3.15 – 4.15 | GH4169 wyższa liczba |
| Tytan (Ti) | 0.65 – 1.15 | Mniejsza lub równa 0,40 | GH4169 wyższy |
| Aluminium (Al) | 0.20 – 0.80 | Mniejsza lub równa 0,40 | GH4169 wyższy |
| Węgiel (C) | Mniejsza lub równa 0,08 | Mniejsza lub równa 0,10 | Podobny |
| Mangan (Mn) | Mniejsza lub równa 0,35 | Mniejsza lub równa 0,50 | Podobny |
| Krzem (Si) | Mniejsza lub równa 0,35 | Mniejsza lub równa 0,50 | Podobny |
| Fosfor (P) | Mniejsza lub równa 0,015 | Mniejsza lub równa 0,015 | Podobny |
| Siarka (S) | Mniejsza lub równa 0,015 | Mniejsza lub równa 0,015 | Podobny |
| Bor (B) | 0.002 – 0.006 | – | GH4169 wyjątkowy |
| Kobalt (Co) | Mniejsza lub równa 1,00 | Mniejszy lub równy 1,0 | Podobny |
Kliknij, aby pobrać teraz plik PDF ze stopu GH4169
2. Porównanie technologii GH4169 i Inconel 625
| Funkcja | GH4169 (stop 718) | Inconel 625 (stop 625) | Wpływ komercyjny |
| Metoda wzmacniania | Opady (starzenie się) | Solidne rozwiązanie | GH4169 jest „sztywniejszy”. |
| Granica plastyczności w temperaturze 650 stopni | Większe lub równe 850 MPa | ~ 300 - 350 MPa | 718 jest prawie 3 razy silniejszy. |
| Spawalność | Doskonały (opóźnione starzenie) | Superior (bez wymagań starzenia) | 625 jest łatwiejszy w naprawie w terenie. |
| Maksymalna temperatura pracy (obciążenie) | 700 stopni (1292 stopni F) | 600 stopni (1112 stopni F) | Wybierz 718 dla części dynamicznych. |
| Odporność na wżery | Umiarkowany | Elita (PREN 45-52) | 625 jest lepszy dla wody morskiej. |
| Profil kosztów | Premium ($) | Ekonomiczny () | Dopasuj budżet do stresu. |
3. Właściwości mechaniczne GH4169 i Inconel 625 w-temperaturach
| Temperatura | Nieruchomość | GH4169 (718) | Inconel 625 |
|---|---|---|---|
| 500 stopni | Wytrzymałość na rozciąganie | ~1150 MPa | ~800 MPa |
| Siła plonu | ~950 MPa | ~400 MPa | |
| 600 stopni | Wytrzymałość na rozciąganie | ~1100 MPa | ~750 MPa |
| Siła plonu | ~900 MPa | ~380 MPa | |
| 650 stopni | Wytrzymałość na rozciąganie | ~1000 MPa | ~700 MPa |
| Siła plonu | ~850 MPa | ~370 MPa | |
| 700 stopni | Wytrzymałość na rozciąganie | ~850 MPa | ~600 MPa |
| Siła plonu | ~750 MPa | ~350 MPa | |
| 800 stopni | Wytrzymałość na rozciąganie | ~500 MPa | ~450 MPa |
| Siła plonu | ~450 MPa | ~280 MPa | |
| 900 stopni | Wytrzymałość na rozciąganie | – | ~300 MPa |
| Siła plonu | – | ~200 MPa |
4. Właściwości fizyczne GH4169 i Inconel 625
| Nieruchomość | GH4169 (718) | Inconel 625 |
|---|---|---|
| Gęstość | 8,19 g/cm3 | 8,44 g/cm3 |
| Zakres topnienia | 1260 – 1336 stopni | 1290 – 1350 stopni |
| Przewodność cieplna (20 stopni) | 11.4 W/m·K | 9.8 W/m·K |
| Przewodność cieplna (500 stopni) | ~16.0 W/m·K | ~15.5 W/m·K |
| Współczynnik rozszerzalności cieplnej (20-100 stopni) | 13,0 × 10⁻⁶/stopień | 12,8 × 10⁻⁶/stopień |
| Współczynnik rozszerzalności cieplnej (20-600 stopni) | ~14,5 × 10⁻⁶/stopień | ~14,0 × 10⁻⁶/stopień |
| Ciepło właściwe (20 stopni) | 435 J/kg·K | 410 J/kg·K |
| Moduł sprężystości (20 stopni) | ~200 GPa | ~207 GPa |
| Oporność elektryczna | 1.25 µΩ·m | 1.29 µΩ·m |
| Właściwości magnetyczne | Lekko magnetyczne | Nie{0}}magnetyczny |
5. Spawalność i obróbka stali GH4169 i Inconel 625: oszczędność czasu produkcji
Jedną z kluczowych różnic wpływających na harmonogram projektu jest obróbka cieplna po-spawaniu (PWHT).
GH4169 Obróbka:Wymaga podwójnego starzenia przez 16 godzin, aby osiągnąć swoje parametry użytkowe. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku-fabrykacji lotniczej.
Inconel 625 Obróbka:Może być stosowany bezpośrednio w stanie spoiny. Jest to materiał wybierany do napraw w terenie i dużych rurociągów petrochemicznych, gdzie-obróbka cieplna w piecu nie jest możliwa.
Skontaktuj się z nami, aby dostosować produkty GH4169 do wymiarów Twojego projektu
6. Porównanie stosunku ceny do wydajności GH4169 i Inconel 625 (trendy na rok 2026)
Cena:Ceny obu stopów są w dużym stopniu uzależnione od cen niklu, molibdenu i niobu.W 2026 r, cena standardowych wyrobów walcowanych Inconel będzie zazwyczaj wahała się pomiędzy33 USD i 45 USD za funt (66–90 USD za kilogram), przy niższych cenach czasami dostępnych na rynku chińskim.GH4169będą zazwyczaj wyceniane podobnie lub nieco niżejInconel 625, w zależności od kanału zaopatrzenia.
Najważniejsze cechy wydajności:
Wybierz GH4169zapewniający wysoką-wytrzymałość w konkurencyjnej cenie: zapewnia wyższą wytrzymałość i twardość w wysokich temperaturach, szczególnie do 650 stopni.
Wybierz Inconel 625zapewniający wysoką-odporność na korozję w konkurencyjnej cenie: zapewnia doskonałą odporność na korozję wżerową i szczelinową oraz ogólnie zapewnia lepszą długoterminową-trwałość w środowisku morskim lub w trudnych warunkach chemicznych.
Skontaktuj się z nami już teraz, aby uzyskać najnowszą cenę eksportową GH4169 w 2026 roku
7. Tabela porównawcza kosztów GH4169 i Inconel 625
| Czynnik kosztowy | GH4169 (stop 718) | Inconel 625 (stop 625) | Wgląd handlowy dla kupujących |
| Cena surowca | **~ 8.0 - 10.0** | **~ 7.0 - 9.0** | GH4169 jest zwykle10-15% droższena kg ze względu na wyższą zawartość niobu (Nb). |
| Koszt obróbki cieplnej | Wysoki | Niski | GH4169 wymaga16-godzinny cykl podwójnego starzenia; 625 wymaga jedynie wyżarzania rozpuszczającego. |
| Trudność obróbki | Skrajny | Wysoki | Praca GH4169-twardnieje szybciej; zużycie narzędzi wynosi20-30% wyższyniż dla 625. |
| Spawanie i przeróbka | Umiarkowany | Najniższy | 625 to „Spawaj-i-pracuj”; 718 wymaga starzenia-po spawaniu, aby osiągnąć pełną wytrzymałość. |
| Czas realizacji | Standard | Krótszy | 625 ma szerszy łańcuch dostaw; 718 często wiąże się z dłuższymi kolejkami do topienia próżniowego. |
Dlaczego warto zaopatrzyć się w G4169 od niezawodnego hurtowego dostawcy Gnee Alloy?
jakoDostawca poziomu 1specjalizując się zarówno w materiałach 718 jak i 625 zapewniamy:
✅️Ogromne zapasy masowe:Bezszwowe rury, pręty i arkuszeW magazyniedo natychmiastowej wysyłki.
✅️Zniżki hurtowe:Warstwowe modele cenowe wspierające-projekty infrastrukturalne na dużą skalę.
✅️Całkowita identyfikowalność:Pełna EN 102043.1 MTCdokumentacja dołączona do każdego numeru wytopu.
✅️Produkcja na zamówienie:Precyzyjne cięcie, szlifowanie bezkłowe (h8-h11) oraz usługi gięcia na wymiar.

Certyfikat Gnee Steel GH4169
📦 Pakowanie i wysyłka
WszystkoStop na bazie nikluprodukty pakowane są następującymi metodami:
Drewniane palety lub skrzynie
Opakowanie-odporne na wilgoć
Etykiety z numerem pieca, etykietą standardową i rozmiarową
Wysyłane na cały świat drogą morską, lotniczą lub ekspresową

Opakowanie produktu Gnee Steel GH4169
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać najnowszą ofertę cen eksportowych stopu GH4169
Często zadawane pytania
P1: Czy GH4169 jest zawsze „lepszy” niż Inconel 625?
A: NIE.„Lepsze” zależy-od środowiska. Jeśli Twoje zastosowanie wymaga dużego obrotu lub ciśnienia w temperaturze 650 stopni,GH4169 jest lepszy. Jeśli Twój system wykorzystuje wodę morską lub kwas fosforowy pod niskim ciśnieniem,Inconel 625 jest lepszyi trwalsze.
P2: Czy mogę stosować Inconel 625 do wysokociśnieniowych-przewodów paliwowych?
Odp.: Tylko jeśli ciśnienie i wibracje są niskie. W przypadku turbinowych układów paliwowych-o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa,GH4169jest światowym standardem ze względu na doskonałą odporność na zmęczenie wibracjami.
P3: Który stop ma krótszy czas realizacji?
A: Inconel 625zazwyczaj ma krótszy całkowity czas realizacji, ponieważ nie wymaga fazy starzenia się obróbki cieplnej. Prowadzimy jednak inwentaryzacjęwstępnie-starzone sztabki GH4169do natychmiastowego użycia-o dużej wytrzymałości.
P4: Czy oferujecie zamówienia próbne na produkcję małych partii?
O: Absolutnie. Wspieramy rozwój prototypów i ofertęElastyczne MOQzarówno do rur i prętów GH4169, jak i Inconel 625.





