Jun 09, 2026 Zostaw wiadomość

AMS 5581 vs ASTM B444: Kluczowe różnice w rurach lotniczych

Dla menedżerów ds. zakupów i inżynierów jakości w sektorach lotniczym i obronnym najbardziej kosztownym błędem jest nieudany audyt. Jeśli rysunki wyraźnie wymagają norm lotniczych (AMS 5581), ale dostarczone materiały odpowiadają standardom branżowym (ASTM B444), zamówienie o wartości 100 000 dolarówRura bez szwu ze stopu Inconel 625z dnia na dzień może stać się złomem.

 

Na Stop Gnee, eliminujemy te zagrożenia. Zapewniamy dokumentację zgodną z audytem-i wsparcie w zakresie wyboru technicznego, aby zapewnić integralność strukturalną Twoich projektów.

Kliknij, aby otrzymać wycenę produktu Inconel 625

 
AMS 5581 vs ASTM B444: Kluczowe różnice w rurach lotniczych
 
Comparison Of Corrosion Resistance Of Inconel 601 And 625 Pipes

AMS 5581 vs ASTM B444: Kluczowe różnice w rurach lotniczych

Zarówno AMS 5581, jak i ASTM B444 mają zastosowanie do rur ze stopów niklu-chromu (zwykle Alloy 625/UNS N06625). Główna różnica polega na tym, że AMS 5581 to bardzo rygorystyczna specyfikacja lotnicza, wymagająca identyfikowalności, ścisłych tolerancji wymiarowych i rygorystycznych-testów nieniszczących krytycznych podzespołów samolotu; podczas gdy ASTM B444 jest szerszą normą handlową mającą zastosowanie do ogólnych zastosowań inżynieryjnych i ciśnieniowych.

Jaka jest różnica pomiędzy Inconel 625 Grade 1 i Grade 2?

Produkty Inconel 625 Grade 2 są dostarczane w stanie wyżarzonym-roztworem. Główna różnica między klasą 1 i klasą 2 polega na temperaturze wyżarzania. Minimalna temperatura wyżarzania dla produktów klasy 1 wynosi 1600 stopni F (871 stopni), podczas gdy minimalna temperatura wyżarzania dla produktów klasy 2 wynosi 2000 stopni F (1093 stopni).

Inconel 625 Grade 1 And Grade 2

1. Przegląd specyfikacji AMS 5581 i ASTM B444

Parametr AMS 5581 ASTM B444
Typ specyfikacji Specyfikacja materiałów lotniczych Ogólny standard przemysłowy
Tworzywo Inconel 625 (UNS N06625) Inconel 625 (UNS N06625)
Formularz produktu Bezszwowa rura (hydraulika lotnicza) Bezszwowa / spawana rura
Typowe zastosowania Przewody hydrauliczne samolotów, układy paliwowe, podzespoły lotnicze Przetwórstwo chemiczne, morskie, naftowe i gazowe, wymienniki ciepła
Stopień Tylko klasa 1 (wyżarzana). Klasa 1 (wyżarzana) lub klasa 2 (obrobiona na zimno)
Proces topienia VIM + VAR (obowiązkowe) VIM + ESR (typowo)
NACE MR0175 Zwykle nie jest to wymagane Zgodny (jak określono)
Orzecznictwo EN 10204 Typ 3.2 (obowiązkowy) EN 10204 Typ 3.1 lub 3.2

 

2. Porównanie składu chemicznego pomiędzy AMS 5581 i ASTM B444 (% wag.)

Element AMS 5581 ASTM B444 Kluczowa różnica
Nikiel (Ni) Większy lub równy 58,0 (Saldo) Większy lub równy 58,0 (Saldo) To samo
Chrom (Cr) 20.0 – 23.0 20.0 – 23.0 To samo
Molibden (Mo) 8.0 – 10.0 8.0 – 10.0 To samo
Niob (Nb) 3.15 – 4.15 3.15 – 4.15 To samo
Żelazo (Fe) Mniejsza lub równa 5,0 Mniejsza lub równa 5,0 To samo
Tytan (Ti) Mniejsza lub równa 0,40 Mniejsza lub równa 0,40 To samo
Aluminium (Al) Mniejsza lub równa 0,40 Mniejsza lub równa 0,40 To samo
Węgiel (C) Mniejsza lub równa 0,10 Mniejsza lub równa 0,10 To samo
Mangan (Mn) Mniejsza lub równa 0,50 Mniejsza lub równa 0,50 To samo
Krzem (Si) Mniejsza lub równa 0,50 Mniejsza lub równa 0,50 To samo
Fosfor (P) Mniejsze lub równe 0,010% Mniejsze lub równe 0,015% AMS bardziej rygorystyczne
Siarka (S) Mniejsze lub równe 0,005% Mniejsze lub równe 0,015% AMS bardziej rygorystyczne
Kobalt (Co) Mniejszy lub równy 1,0 Mniejszy lub równy 1,0 To samo

Kliknij, aby pobrać teraz plik PDF stopu Inconel 625

 

3. Kluczowe różnice pomiędzy AMS 5581 i ASTM B444
AMS 5581 And ASTM B444 Applications And Industry Focus
01

AMS 5581 i ASTM B444 Zastosowania i branża

AMS 5581:Zaprojektowane do zastosowań lotniczych i kosmicznych{0}}o wysokiej integralności. Stosowany głównie w rurociągach silników lotniczych, przewodach hydraulicznych i odwracaczach ciągu.

ASTM B444:Komercyjny/przemysłowy standard dotyczący-odpornych na korozję-komponentów ogólnego zastosowania oraz elementów wymienników ciepła w środowiskach morskich, chemicznych oraz naftowo-gazowych.

02

AMS 5581 i ASTM B444 Rodzaje produkcji i konstrukcji

AMS 5581:Podzielony na Typ 1 (rura ciągniona bez szwu) i Typ 2 (rura ciągniona spawana). Obydwa typy wymagają rygorystycznego procesu-ciągnienia na zimno, aby uzyskać jasną, wypolerowaną powierzchnię i precyzyjną kontrolę wymiarową.

ASTM B444:Określa przede wszystkim rury bez szwu, ale obejmuje także odpowiednie specyfikacje ASTM dla rur spawanych.

AMS 5581 And ASTM B444 Manufacturing And Construction Types
Heat Treatment And Mechanical Properties Of AMS 5581 And ASTM B444
03

Obróbka cieplna i właściwości mechaniczne AMS 5581 i ASTM B444

AMS 5581:Określa określone temperatury wyżarzania (zwykle od 871 stopni do 982 stopni) w celu uzyskania optymalnej ciągliwości i wytrzymałości na rozciąganie co najmniej 120 ksi (827 MPa) i granicy plastyczności co najmniej 60 ksi (414 MPa).

ASTM B444:Umożliwia uzyskanie różnych gatunków w zależności od temperatury wyżarzania. Klasa 1 (wyżarzana) i klasa 2 (wyżarzana w roztworze) mają różne charakterystyki pękania przy pełzaniu/naprężeniu, przy czym klasa 2 ma nieco niższą minimalną wytrzymałość na rozciąganie (100 ksi/690 MPa).

04

Testowanie i kontrola jakości

AMS 5581:Wymaga rygorystycznego zapewnienia jakości, w tym ścisłej identyfikowalności i raportu z testów fabrycznych (MTR) identyfikującego materiały aż do pierwotnego wytopu. Do wykrycia mikroskopijnych defektów powierzchni zazwyczaj wymagane są badania nieniszczące (NDT), takie jak badania prądami wirowymi lub badania ultradźwiękowe.

ASTM B444:Wymaga standardowych testów (np. testów hydrostatycznych lub nieniszczących-testów elektrycznych), ale nie wymaga tego samego poziomu identyfikowalności w przemyśle lotniczym (np. kontroli konkretnego źródła surowców) jak AMS 5581.

Testing And Quality Control

 

6. Jak wybrać pomiędzy AMS 5581 i ASTM B444

Nigdy nie zastępuj wymagań projektu AMS 5581 klasy przemysłowej-ASTM B444 bez formalnegoAudyt doboru materiałów.

Zamów AMS 5581 jeśli:Twoja część ma kluczowe znaczenie dla-bezpieczeństwa lotu, obejmuje-strefy silnika o wysokich wibracjach lub musi przejść audyt jakości-poziomu FAA/EASA.

Zamów ASTM B444, jeśli:Budujesz-wysokociśnieniowe chemiczne wymienniki ciepła, kolektory morskie lub rurociągi elektrowniEkonomiczne-rozwiązaniai ogólne zabezpieczenia antykorozyjne są priorytetem.

 

Dlaczego warto wybrać firmę Gnee jako dostawcę-stopów na bazie niklu

✅️Zerowa-Gwarancja wad:Oferujemy oba gatunki, aby zapewnić realizację Twojego projektuIntegralność strukturalna.

✅️MTC 3.1 i 3.2 Identyfikowalność:Szczegółowa weryfikacja chemiczna i mechaniczna udokumentowana przy każdej partii.

✅️Bezpośrednie ceny fabryczne:Skorzystaj zCeny hurtowepoprzez wyeliminowanie znaczników pośredników.

✅️Gotowe-do-wysłania zapasów:Duży zapas standardowych harmonogramów dla branży lotniczej i przemysłowejSzybka wysyłka globalna.

news-1200-1200

Certyfikat stopu Gnee Inconel 625

 

📦 Pakowanie i wysyłka

WszystkoStop na bazie nikluprodukty pakowane są następującymi metodami:

Drewniane palety lub skrzynie

Opakowanie-odporne na wilgoć

Etykiety z numerem pieca, etykietami standardowymi i rozmiarowymi

Wysyłane na cały świat drogą morską, lotniczą lub ekspresową

about us

Opakowanie produktu ze stopu aluminium 625 Gnee

 

⚒️Wyposażenie linii produkcyjnej stopu Gnee i testowanie produktów

Gnee Alloy Inconel 625 Product Testing
Testowanie produktu ze stopu Gnee Inconel 625
Gnee Alloy 625 Alloy Production Equipment
Sprzęt do produkcji stopu Gnee Alloy 625

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać najnowszą ofertę cen eksportowych stopu 625

 

Często zadawane pytania

P1: Czy mogę „uaktualnić” ASTM B444 do AMS 5581 poprzez dodatkowe testy?
A: Generalnie nie.Różnica często zaczyna się na etapie topienia (VIM+VAR). Jeśli ciepło surowca nie zostało od początku rafinowane pod kątem czystości lotniczej i wielkości ziaren,-testy poprodukcyjne nie są w stanie wypełnić luki metalurgicznej.

 

P2: Czy GH3625 (Inconel 625) jest wymienny między tymi dwoma standardami?
A: Tak, pod warunkiem, że trasa produkcji jest zgodna z określonym kodem. Produkujemy GH3625 posiadający podwójny-certyfikat potwierdzający zgodność obuUNS N06625oraz wymagania AMS/ASTM.

 

P3: Czy wykończenie powierzchni BA ma wpływ na audyt?
O: Absolutnie.AMS 5581często określa aJasne wyżarzane (BA)wykończenie zapewniające zerowy stopień utlenienia wewnątrz rury, co jest obowiązkowym wymogiem w przypadku precyzyjnych czujników hydraulicznych i wtryskiwaczy paliwa.

 

P4: Czy oferujecie zniżki zbiorcze na programy konserwacji lotniczej (MRO)?
O: Tak. jakoNiezawodny dostawca, obsługujemy długoterminowe-umowy MRO i OEM z wielopoziomowymi stawkami hurtowymi.

Wyślij zapytanie

whatsapp

Telefon

Adres e-mail

Zapytanie